Obisk v parku vojaške zgodovine Pivka

empty placeholder

V nedeljo 2. 10. 2022 smo se člani Društva slovenskih miličnikov - MILICA odpravili na poseben izlet. Ogledali smo si Park vojaške zgodovine v Pivki, kamor nedvomno sodijo tudi naša vozila nekdanje MILICE. Ob prihodu v Park so nas tam zaposleni toplo sprejeli, nas, oziroma naša vozila pa postavili na častno mesto ob bok policijskemu legendarnemu čolnu P 111. Za čas dveh ur smo tako na ogled postavili tudi naša vozila in naj povemo, da je bil odziv in zanimanje obiskovalcev veliko.

V času ko so bila naša vazila na voljo ostalim obiskovalcem, pa smo se mi zapodili po razstavnih paviljonih, kjer smo si z velikim zanimanjem podrobno ogledali vse stroje in opremo od nekdaj daleč nazaj , pa vse do skoraj danes. Nekaj fotografij vam pokažemo, morate pa le priti pogledat sami, ker je v živo res vse lepše, večje veličastneje.

Po ogledu smo se zapeljali še malo po krasu, ter ob prijetni večerji in pogovoru, ki je bil poln vtisov dne , v poznih urah zaključili izlet.

Vodstvu Parka in zaposlenim se še enkrat zahvaljujemo za sprejem in vodenje skozi zgodovino.

Hvala

Previous post Back Next post