ZGODOVIKEND PARK VOJAŠKE ZGODOVINE PIVKA

empty placeholder

Člani Društva slovenkih miličnikov - MILICA smo se dne 17. 9. 2023 na povabilo vodstva Parka vojaške zgodovine v Pivki udeležili dogodka "ZGODOVIKEND, ki je potekal od petka 15. 9. 2023 do nedelje 17. 9. 2023.
Na platoju parka,  smo ob legendarnem čolnu slovenske policije P 111 razstavili  8 ( osem ) vozil, kakršne je nekoč uporabljala predhodnica sedaj sodobne  policije,  MILICA.  Prav tako smo na ogled postavili nekaj opreme katero so uporabljali miličniki pri izvajanju svojih nalog.

Predstavitev Društva slovenskih miličnikov je požela izredno zanimanje ter obiskovalcem sprožila nešteto vprašanj na katere smo jim seveda z vesejem  tudi odgovorili.
Še posebej si štejemo v čast,  da so si razstavo ogledali tudi Minister za notranje zadeve, g. Boštjan Pokljukar, Generalni direktor g. mag Senad Jušič, Direktorica policijske uprave Koper gospa  Alenka Korošec Peruzin ter Minister za obrambo g. Marjan Šarec. S prisotnimi  smo se ob prijetnem klepetu  sprehodili skozi ne tako preteklo zgodovino slovenske policije oziroma takratne milice.

Previous post Back Next post